Bizimle İletişime Geç

Genel

Erkek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Yayınlandı

on

Erkek cilt bakımı her ne kadar bayanların cilt bakımı kadar detaylı olmasa da yine de sağlıklı ve karizmatik bir görüntü için dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.

Peki nasıl erkek cilt bakımı yapılır? Kısa ve öz bilgilerle sizlere altın değerinde ipuçları vereceğiz.

Erkek Cilt Bakımı Püf Noktaları

Soğuk havalar da sabahları sıcak bir banyonun zevki bambaşkadır. Fakat sıcak su yerine ılık su ile alacağınız bir duş erkek cilt bakımı açısından önemlidir. Ilık duş cilt de kaşınmayı önler, deri dökülmesi ve kurumasını azaltır. Sıcak suyun altında fazla kalmanız derideki yağların akmasına sebep olur. Duş alma süresi 7 dakikayı geçmemelidir.
Erkeklerin cilt yapıları bayanlara oranla daha yağlıdır. Erkeklerin ciltlerinin yağlı olması kırışmayacağı anlamına gelmez, kırışıklıkları azaltmak için uzmanlar cilt yapınıza göre nemlendirici kullanmanızı tavsiye ediyorlar. Normal ciltli erkekler nemlendirici ya da hafif losyon kullanabilirler. Cildiniz daha kuru ise daha etkili nemlendirici kullanabilirsiniz.

Gündelik sabunlar yüzdeki ince derilere iyi gelmez. Yüzünüze narin ise sülfat maddesi bulundurmayan temizlik ürünleri kullanılmalı. Kullandığınız temizlik ürünleri petrolatum, soya ayçiçeği yağı, gliserin, seramid içermesine özen gösterilmelidir. Cildinizde temizleyici kullanmanız daha iyi olacaktır.

Ciltte Tıraş temizliğine başlamadan önce sakallarınızı iyice köpük ile nemlendirin ve yumuşatın. Cildinizde en iyi banyo sonrası yumuşama olur. Sakallarınız da çok yumuşamış ve nemlenmiş olur. Tıraş makineniz cildinizde kıl dönmesi ve tahrişe sebep oluyor ise tıraş köpüğü yerine jel kullanmalısınız. Bilimsel ortamlarda geliştirilen jeller yüzü daha yumuşatır ve kıl dönmeleri tahriş olmayı en aza indirir. Cildiniz yapısına göre tıraş olma yönünü belirleyin yanlış yönde bıçağı kullanmanız cildiniz de tahriş olmalara neden olacaktır.
Sakal tıraşı yüzünüzdeki cansız hücreleri giderir. Ölü hücrelerin yüzünüzden temizlenmesi tahriş olmaya neden olabilir. Nemlendirici kullanır iseniz tahriş olmayı azaltabilirsiniz. Losyon kullanırsanız alkol içermemesine dikkat etmelisiniz tahriş olan cildinizi alkolün etkisi ile daha da kötü olabilir.

Tıraş olduktan sonra veya yüzünüzü temizledikten sonra havluyu hafif dokundurarak kurulayın, cildinizi sürtme diye tabir edilen yöntem ile kurulamayın, sürterek ıslaklığı gidermek yüzünüz tahriş olur ve fazla kurur.
Erkek cilt bakımı ürünleri reyonlardan alırken dikkat etmelisiniz gelişi güzel bakım ürünü almamalısınız, cilt bakım ürününün dışı mutlaka okunmalı cildinize göre uygun olan erkek cilt bakım ürünü alınmalıdır.
Erkek cilt bakım losyonlarının birçoğu kokuludur, kokulu losyonlar sentetik olduğu için cilde zararlıdır. Doğal olan malzemelerden lavanta ve limon kullanan erkeklerde vardır.

Cilt bakımının önemlilerinden biride güneşten koruyucu kremlerdir. Ciltte oluşan kırışıklık ve çatlakların nedenlerinden biri de güneş ışınlarıdır. Gün için de birkaç dakika bile güneş ışığına maruz kalmanız cildinizi olumsuz yönde etkiler. Sabah dışarı çıkmadan yüzünüze nemlendirici kullanmanız cildiniz için iyi olacaktır. Kullandığınız nemlendirici maddelerin yaşlanmaya ve yanmaya karşı koruyu olmasına dikkat etmelisiniz.

Yaşınız ilerledikçe ayaklarınızın derisi kalınlaşır ve çatlaklar oluşur. Aktar veya eczanelerden ayak taşı alarak banyodan her duş sonrası ayaklarınıza sürerek temizleyiniz. Ayaklarınız da çatlaklar çok derin ise ayaklarınıza nemlendirici uygulayarak çoraplarınızı ayağınıza giyip gece uyuyun.
Erkek cilt bakımı bir bakıma bayanların cilt bakımlarına oranla daha kolay olsa da erkekler erkeklik yapıları itibarı ile böyle ince işlerle ilgili pek fazla ilgilenmezler ya akşama kadar çalışmanın vermiş olduğu yorgunluk ya da başka sebepler olabilir.

Erkek cilt bakımı, uzmanların yapmış olduğu araştırmalara göre bekar ve genç erkeklerin daha çok üzerine düştüğü bir konu olduğu sonucuna varılmıştır.

Okumaya Devam Et
Reklamlar
Yorum İçin Tıkla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Title

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ1 gün önce

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Hastanede Ziyareti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cezaevinde rahatsızlanan Alaattin Çakıcı’yı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret etti. Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde, T Tipi...

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ1 gün önce

23 Mayıs Altın Fiyatları

23 Mayıs altın fiyatları… Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? Cumhuriyet altını ve küçük altın kaç lira?...

The Morika Channel2 gün önce

Beşiktaş

Haydi Kartallarım ABONE olmayı Unutmayın… Hep Destek Tam Destek Beşiktaşımıza…

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

Yargıçlar Evren Ve İnsanlığın İlahi Yaratıcıları!!

Yargıç veya Yargıçlar, antik çağda, insan ırkı ile insanlık arasındaki gerçek bilgelik bilgisiyle ilahi olarak erişilebilen aşkın bir Tanrı olan...

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

7000 Yıl Önce, Mezopotamya’da Yaşayan Eski İnsanlar Kertenkele Gibi Varlıklar Mıydı?

Mezopotamya’da yaşayan erken dönem kültürleri hakkında inanılmaz detaylar sunan Al-Ubaid arkeolojik bölgesinden toplanan bazı Sümer Öncesi eserler vardır. El-Ubaid’de arkeolojik...

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

Aralıklı Oruç İnsanoğlu Kadar Eskidir

Büyük antik uygarlıkların ortaya çıkmasından önce bile, dünyanın dört bir yanındaki avcı-toplayıcılar aralıklı oruç tutmanın faydalarını ortaya çıkardılar. Ama eğer...

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

Genetik Düzenleme Tanrı’yı ​​Oynamak Gibidir.

Maastricht Üniversitesi’nden bir bilim insanı ekibi, sperm ve ovüllerden farklı kök hücreleri kullanarak bir embriyo geliştirdi ve bunları farelerin rahim...

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

Eski Bilgileri Koruyan 3 Efsanevi Antik Kütüphane

Sınırlı kitapların varlığından binlerce yıl öncesine kadar, farklı eski kültürlerin, olayların kayıtlarını tarih boyunca tutmanın ne kadar önemli olduğunun farkında...

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

Ölülerin Eski Mısır Kitabı

Mısır hakkında konuşurken, genellikle Büyük Piramit ve Sfenks akla geliyor. Ancak binlerce yıl önce eski Mısırlılar tarafından inşa edilen sayısız...

MORİKA'SIRLAR2 hafta önce

İnsanoğlu, Uzaylı Hayatının Nihai Kanıtına Nasıl Tepki Gösterecek?

Bir çalışma, insanlığın nihai hayatın nihai kanıtı ile karşılaştığımızda nasıl tepki vereceğine de değinmiştir: Bunu nasıl özümseyeceğiz? Kendimizi tehdit altında...

Haftanın En Çok Okunanları